فیشور سیلنت دندان

خانه - استحکام - فیشور سیلنت دندان

فیشور سیلنت دندان

فیشور سیلنت حفاظت بیشتری در برابر پوسیدگی به شما اعطا می‌کند تا از ایجاد حفرات بر روی دندان‌هایتان جلوگیری کنید. گاهی مسواک زدن ما کافی نیست، مخصوصاً وقتی به آن نقاط دور از دسترس در دهان می‌رسیم. پرزهای مسواک نمی‌تواند به راحتی بین برخی از شیارها وفرورفتگی‌های دندان‌ها وارد شود. اگر این نواحی به حال خود رها گردد، ممکن است به محلی برای شروع پوسیدگی دندان تبدیل شود.

فیشور سیلنت (یا سیلانت) ماده‌ای رزینی است که به شیارهای عمیق دندان متصل و در آنجا سفت می‌شود. با این درمان محافظتی خاص، شیارهای روی دندان پر و سطح دندان صافتر می‌شود که احتمال تجمع پلاک دندانی را کاهش می‌دهد. با فیشورسیلنت، مسواک زدن به کاری راحت‌تر و همچنین موثرتر تبدیل می‌شود!

فیشورسیلنت به طور معمول در دوره کودکی به دنبال رویش دندان‌های دائمی و برای پیشگیری از ایجاد پوسیدگی استفاده می‌شود. اما بزرگسالان نیز می‌توانند فیشورسیلنت را بر روی دندانهای سالم خود داشته باشند. معمولاً فیشورسیلنت برای محافظت از دندانهای دائمی استفاده می‌شود، و انجام چنین کاری در مورد دندان‌های شیری کمتر صورت می‌پذیرد. با این حال، هر فرد نیازهای خاص خود را دارد، و دندانپزشک فیشورسیلنت را بسته به نیاز هر فرد توصیه می‌کند.

فیشورسیلنت اغلب سه تا پنج سال عمر می‌کند، اما دیدن فیشورسیلنت که از دوران کودکی روی دندانهای افراد بزرگسال باقی مانده هم امری غیرعادی محسوب نمی‌شود. فیشورسیلنت تنها زمانی از دندان حفاظت می‌کند که سالم و دست‌نخورده روی دندان باقی مانده باشد. پس اگر فیشورسیلنت دندان‌تان بیفتد، به دندانپزشک اطلاع دهید تا برای اصلاح آن برایتان وقت تعیین شود.

ما را دنبال کنید